معرفی شغل غرفه سازی نمایشگاهی

ناشر : غرفه سازی رایکا سازان
تاریخ : 1397/05/02

هنر غرفه سازی، هنری بسیار زیبا و جالب و جذاب که برای انواع و اقسام مشاغل مناسب می باشد و می توان برای هر یک غرفه ای ساخت. شاید قیمت غرفه نمایشگاهی کمی زیاد باشد ولی بی شک در مقابل زیبایی ها و سودی که ممکن است بیاورد تقریبا هیچ است. پرداخت قیمت غرفه نمایشگاهی ممکن است در ابتدا برای شما سنگین باشد ولی بعد از مدتی متوجه می شوید که مشتریان زیادی فقط برای دیدن غرفه شما وارد غرفه می شوند و سپس اقدام به خرید می کنند و درست در همان لحظه شما متوجه می شوید که پرداخت قیمت غرفه نمایشگاهی کار اشتباهی نبوده است.

ایده غرفه های نمایشگاهی

شروع این ایده که نمایشگاه ها را به صورت غرفه های تخصصی تزئین کنند از ویترین های مغازه ها پدید آمد. بسیاری از طراحان داخلی که ویترین های مغازه ها را تزئین و طراحی می کردند به این فکر افتادند که می توانند به همین صورت کل غرفه هایی را طراحی کنند که مشتریان بیشتر به این غرفه ها جذب شوند، این ایده در برخی نمایشگاه ها و در برخی غرفه ها افتاد و آمار مشتریان این غرفه ها بسیار زیاد شد. با این که قیمت غرفه نمایشگاهی بالا بود ولی سود حاصل از مشتریان فراوان باعث می شد صاحبان غرفه ها قیمت غرفه نمایشگاهی را نادیده بگیرند و به این ترتیب سایر غرفه ها نیز به همین فکر افتادند و امروزه شما رقابتی سنگین را برای طراحی غرفه های نمایشگاهی مشاهده می کنید که هزینه های زیادی را به عنوان قیمت غرفه نمایشگاهی می پردازند.

ایده غرفه نمایشگاهی

غرفه سازی نمایشگاهی چیست؟

غرفه سازی یک تخصص بسیار ظریف و جزئی در زمینه طراحی دکوراسیون می باشد، قیمت غرفه نمایشگاهی وقتی شما قصد ساخت غرفه را دارید بسیار بالا می باشد. قیمت غرفه نمایشگاهی بالاست چرا که برای ساخت این نوع غرفه شما فقط ایده را به سازنده می گویید و او بعد از آن باید تیم های برقکاری، نجاری و سایر تیم های خود را جمع کرده و شروع به ساخت ایده مورد نظر شما بکند. معمولا فرایند غرفه سازی، فرایندی به نسبت طولانی می باشد و حداقل 3 روز و حداکثر ممکن است یک الی دو هفته طول بکشد و در این بین ممکن است تیم های نجاری و برق کاری به دلیل مشکلات مکانی تقاضای حقوق بیشتری بکنند که در این صورت قیمت غرفه نمایشگاهی شما بالا تر نیز می شود.

غرفه سازی نمایشگاهی

غرفه آرایی نمایشگاهی چیست؟
اگر از غرفه سازهای نمایشگاهی قیمت غرفه نمایشگاهی را بپرسید از شما خواهند پرسید که کاری که می خواهید غرفه سازی است و یا غرفه آرایی؟ دلیل این سوال این است که این دو عملیات کاملا جدا از هم هستند و قیمت آن ها نیز با یکدیگر تفاوت دارد. غرفه سازی را بالاتر توضیح دادیم حال به سراغ غرفه آرایی می رویم. غرفه آرایی فرایندی می باشد که غرفه شما ساخته شده است و نیاز به طراحی های عمومی دارد طراحی هایی از قبیل رنگ و مدل موکت ها، طراحی و ساخت چندین دیوار داخل غرفه به وسیله پارتیشن ها، قرار دادن میز و صندلی ها در جای مناسب که خللی در رفت و آمد در داخل غرفه ایجاد نکند و در کل می توان گفت نوعی طراحی دکوراسیون می باشد.

غرفه آرایی نمایشگاهی

قیمت طراحی غرفه نمایشگاهی چقدر است؟

همان طور که در قسمت های قبلی نیز گفته شد قیمت غرفه نمایشگاهی بستگی به این دارد که شما بخواهید این غرفه را بسازید و یا آن را بیارایید. واضح است که قیمت ساخت غرفه نمایشگاهی بسیار بیشتر از قیمت آراستن و طراحی آن می باشد چرا که در هنگام ساخت تیم های مختلفی به طور واحد کار می کنند ولی برای آراستن فقط یک نفر و در صورت نیاز حداکثر دونفر این کار را انجام می دهند. قیمت غرفه نمایشگاهی را می توان به صورت کلی بر حسب متراژ محیط تعیین کرد که به صورت زیر می باشد:

غرفه هایی با مساحت کمتر از 25 متر به ازای هر متر قیمت ساختشان 280 هزار تومان می باشد، غرفه های با مساحت کمتر از 50 متر و بیشتر از 25 متر 260 هزار تومان، غرفه های با مساحت بیشتر از 50 و کمتر از 100 متر 245 هزار تومان، غرفه های بیشتر از 100 متر و کمتر از 200 متر 230 هزار تومان و غرفه های بزرگتر از 200 متر نیز 185 هزار تومان به ازای هر متر برای ساختشان هزینه می شود. البته این قیمت غرفه نمایشگاهی به صورت پایه می باشد و این قیمت در صورت سختی و آسانی کار ممکن است کمتر و یا بیشتر شود.

قیمت طراحی غرفه نمایشگاهی

نکاتی برای طراحی بهتر غرفه های نمایشگاهی

در هنگام ساخت غرفه های نمایشگاهی گاهی اوقات بهترین ایده ساده ترین ایده می باشد، اگر احتیاج دارید که برای مشتری فضایی آرام را ایجاد کنید سعی کنید برای طراحی یک ایده خلوت و ساده را بر گزینید. ایده های طراحی به صورت ناگهانی به ذهن می رسند بنابراین اگر بعد از مدت کوتاهی فکر کردید خسته شدید، نا امید نشوید و به کار خود ادامه دهید. سعی کنید فیلم های گوناگون، عکس های متنوع و مجلات مختلفی را در زمینه ای که می خواهید غرفتان را بسازید ببینید، این کار باعث می شود شما بهتر فکر کنید و ایده های بهتری را بدهید.

سایر مقالات
ابعاد مناسب غرفه سازی در نمایشگاه بین‌المللی تهران
ابعاد مناسب غرفه سازی در نمایشگاه بین‌المللی تهران

وقتی در یک نمایشگاه شرکت می‌کنید، ظاهر غرفه اهمیت خاصی دارد. اینکه اندازه غرفه چقدر باشد، به نوع فعالیت و اهداف شما به شرکت در نمایشگاه بستگی دارد. این طور نیست که بزرگ بودن غرفه برای شما اعتبار به همراه بیاورد. حتی یک غرفه کوچک شاید بتواند اهدافی که برای شرکت در نمایشگاه در نظر دارید، محقق کند.

برای مشخص کردن اندازه یک غرفه باید در نظر داشته باشید که چه تعداد کالا قرار است در آن به نمایش بگذارید. اندازه، حجم و نحوه ارائه محصولات در انتخاب اندازه غرفه بسیار تأثیرگذار هستند.

در این مقاله شما می توانید اطلاعات لازم درباره ابعاد مناسب غرفه سازی در نمایشگاه بین المللی تهران را کسب نمایید.

ادامه مطلب
اجرای طراحی دکوراسیون نمایشگاهی
اجرای طراحی دکوراسیون نمایشگاهی
یکی از مجرب‌ترین شرکت‌های ایرانی در زمینه ی طراحی داخلی و ساخت دکوراسیون نمایشگاهی و فروشگاهی، شرکت رایکا سازان می‌باشد که از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده و در حال حاضر توانسته است به یکی از موفق‌ترین طراحان داخلی تبدیل شود. همان‌طور که می دانید دکوراسیون نمایشگاهی از مهم‌ترین عوامل پیشرفت غرفه در زمینه ی فروش و دیگر زمینه‌ها می‌باشد
ادامه مطلب
غرفه سازی در فضای باز
غرفه سازی در فضای باز
غرفه‌ها یکی از ابزارهای قدرتمند برای نمایش کسب و کار در محیط های تجاری و نمایشگاه ها به حساب می آیند. اگر در ساخت غرفه‌ها با بهره گیری از اصول پیش برویم و ضوابط را به درستی رعایت کنیم، نتایج خوبی در نهایت به دست می آید. غرفه‌های نمایشگاهی انواع مختلفی دارند.
ادامه مطلب
آشنایی با اهمیت غرفه آرایی نمایشگاهی
آشنایی با اهمیت غرفه آرایی نمایشگاهی
غرفه آرایی نمایشگاهی یکی از مهم ترین عوامل بر جذب بازدید کننده می باشد که در ادامه درباره فاکتورهای موثر در غرفه آرایی نمایشگاهی خوب بیشتر خواهیم گفت.
ادامه مطلب