اسپیس فریم نمایشگاهی

ناشر : غرفه سازی رایکا سازان
تاریخ : 1396/10/09

یک اسپیس فریم به یک ساختار فضایی اشاره دارد که اعضای آن به یکدیگر متصل می شوند به طوری که آنها علاوه بر نیروهای محوری، لحظه و برش را نیز منتقل می کنند. در مقایسه، فضاهای پین اتصال می یابند و در نتیجه اعضای آن در حال تنش یا فشرده سازی هستند و لحظه یا برش را انتقال نمی دهند.
اسپیس فریم ها یا از واحدهای مدولار پیش ساخته (سیستم مدولار) یا قسمت های مجزا با استفاده از انواع مختلف اتصال دهنده ها یا گره ها (سیستم گره ای) جمع می شوند. این سیستم ها معمولا اختصاصی هستند.
همچنین امکان ساخت اسپیس فریم ها توسط جوش به یکدیگر وجود دارد. این یک کارجایگزین پرهزینه تر است. هنگام جوشکاری میدان، مفاصل در نظر گرفته شده و به طور محکم اتصال می یابند.
طبیعت نمونه های زیادی از تنظیمات بسته بندی فضایی تکراری مورد استفاده در اسپیس فریم ها دارد: منشا شش ضلعی لانه زنبوری؛ ارگانیسم های گیاهی سلولی، سازمان تکراری از کریستال ها و برف ها و غیره. مثلث ساده ترین هندسه پایدار است، به این معنی که شکل آن در هواپیما تغییر نمی کند، زیرا سه عضو متصل وجود دارد. این مورد برای چند ضلعی مثل مربع، مستطیل، شش گوش نیست. اعضایی که با استفاده از اسپیس فریم ها ایجاد می کنند مثلثاتی است که ساختار را تثبیت می کند.

اسپیس فریم نمایشگاهی

اسپیس فریم ها به طور کلی شامل شبکه های دو و چند لایه در فرم های صاف یا آزاد می باشند. اسپیس فریم ها به طور معمول به عنوان سیستم های سقف استفاده می شوند، اما آنها همچنین می توانند برای حمایت از کف استفاده شوند. ورودی ها، عرصه ها، غرفه های نمایشگاه ها، مناظر، مراکز کنوانسیون ها، مساجد، پایانه ها، ایستگاه های بزرگ، امکانات ورزشی، پوشش مخزن، کلیساها، پوشش های استخر، مراکز خرید، سالن های استادیوم، پنجره های شیب دار، انبارهای بزرگ، برج ها، ایستگاه های فضایی و سیستم عامل های شناور نیز می توانند از اسپیس فریم ها ساخته شوند.
از مرسوم ترین موارد استفاده از اسپیس فریم ها، استفاده آنها در غرفه های نمایشگاهی است. سیستم اسپیس فریم ها در فضای باز و فضاهای بسته ی نمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم ارزان هستند و نصب  آنها آسان می باشد. به طور کلی سیستم شامل لوله های فلزی است که در نقاط خاص، طبق نقشه از قبل طراحی شده به یکدیگر متصل می شوند و با نصب یک چادر محافظ می توان ازآن به عنوان غرفه در برابر باد، باران و نور خورشید محافظت کرد. این سیستم را میتوان در فرم های منحنی و خطی طراحی و اجرا کرد. البته شاید این سوال شاید برای همگان پیش بیاید که تفاوت اسپیس فریم با داربست چیست؟ اسپیس فریم شبیه به داربست است؛ با این تفاوت که بسیار شکیل تر بوده و تنوع شکل پذیری بالای اسپیس فرم،از لحاظ منحنی و قابلیت قوس پذیری این سازه را غیرقابل مقایسه با داربست می نماید ،از مهمترین فاکتورهایی که باید در کنار تولید مناسب و با کیفیت از اسپیس فرم در نظر گرفت، طراحی مناسب و مقرون به صرفه جهت کاربری های گوناگون آن است. 
طرح ایده آل اسپیس فرم، طرحی خواهد بود که متناسب با کاربرد ویژه و مخصوص به خودش طراحی شده باشد،
قادر به تامین نیاز بصری بیننده باشد و پس از نصب و استقرار استحکام کافی را داشته باشد و در مهمترین قسمت حالتی بهینه جهت تولید در نظر گرفته شود تا بتواند از تحمیل هزینه های مازاد جلوگیری کند.
با توجه به وزن پایین و استحکام بالا و قابلیت نصب سریع اسپیس فریم و سهولت در جابجایی سازه همواره استفاده از اسپیس فریم ها به عنوان اولین و مناسبترین پیشنهادات مجریان نمایشگاه ها خواهد بود. اسپیس فریم ها نیز در صنعت غرفه سازی و نمایشگاهی ایران همزمان با رشد صنعت تبلیغات و خدمات نمایشگاهی به یکی از ملزومات اجرای سازه های نمایشگاهی تبدیل شده است. در صنعت نمایشگاهی از اسپیس فریم ها در ساخت غرفه، سوله، سالن، قاب بنر، طاق نصرت و خدمات تشریفاتی استفاده می شود.
حال آنکه اگر شما برای ساخت غرفه نمایشگاهی خود،تصمیم به استفاده از اسپیس فریم ها گرفته اید. پس از انتخاب غرفه های از پیش ساخته شده، می توانید با بهره گرفتن از خدمات و مشاوره شرکت های غرفه سازی نمایشگاهی از این سازه بهره گیرید. شما می توانید با یک طرح سفارشی،سفارش خود را برای ساخت اسپیس فریم سفارشی به یکی از شرکت ها و مجریان واگذار نمایید و یا اینکه از اسپیس فریم های آماده و از پیش ساخته شده بهره گیرید و در مدت زمان نمایشگاه به اجاره اسپیس فریم های نمایشگاهی روی آورید. با استفاده از استندهای چاپی با نام و لوگو سازمان خود شما می توانید اسپیس فریم های اجاره شده را در مدت زمان استفاده شخصی سازی کنید.
انتخاب اجاره کردن اسپیس فریم برای ساخت غرفه نمایشگاهی ،با توجه به گران بودن قیمت ساخت غرفه نمایشگاهی توسط چوب و نئوپان ،انتخاب بسیار مناسب و مقرون به صرفه ای خواهد بود. قیمت ارزان اسپیس فریم اجاره ای نسبت به دیگر سازههای نمایشگاهی اجاره ای از ویژگیهای بارز اسپیس فریم نمایشگاهی اجاره ای میباشد. سازه اسپیس فریم اجاره ای در اسرع زمان در محل مورد نظر قابل اجرا است.و می توانید در کمترین زمان و کمترین هزینه غرفه نمایشگاهی شما را البته با انتخاب های هوشمندانه شما از میان انواع اسپیس فریم های اجاره ای متمایز کند.

سایر مقالات
غرفه آرایی و عوامل تعیین کننده قیمت غرفه نمایشگاهی
غرفه آرایی و عوامل تعیین کننده قیمت غرفه نمایشگاهی
غرفه سازی نمایشگاهی یکی از زمینه هایی است که نیاز به تخصص و تبحر خاص می باشد. در صورتی که قصد دارید در نمایشگاهی حضور داشته باشید، غرفه شما بیانگر مارک و برند محصولات شما می باشد. شرکت های معتبر با داشتن نیروی خبره، طراحان با تجربه و پیمانکاران حرفه ای، باعث سهولت کارها شده اند
ادامه مطلب
ساخت فوری غرفه نمایشگاهی چگونه انجام می گردد
ساخت فوری غرفه نمایشگاهی چگونه انجام می گردد
ساخت فوری غرفه نمایشگاهی معمولاً در طی مراحل مختلفی انجام می گیرد. طراحی غرفه از مراحل اساسی و مهم در ساخت فوری غرفه نمایشگاهی به حساب می آید.
ادامه مطلب
غرفه سازی نمایشگاهی و اهمیت آن در رونق کسب و کار
غرفه سازی نمایشگاهی و اهمیت آن در رونق کسب و کار
زمینه غرفه سازی نمایشگاهی و فعالیت های نمایشگاهی نیاز به خلاقیت و ذهن سرشار از ایده های جدید و عامیانه پسند است به طوری که بازدید را به حداکثر برساند و توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کند
ادامه مطلب
نکاتی برای طراحی دکوراسیون نمایشگاهی
نکاتی برای طراحی دکوراسیون نمایشگاهی
با توجه به رشد و گسترش برپایی نمایشگاه‌های مختلف در سال‌های اخیر و به منظور ارائه‌ی محصولات مختلف و متنوع، توجه به طراحی دکوراسیون نمایشگاهی از سوی طراحان و غرفه داران بیشتر از گذشته شده است. طراحی دکوراسیون نمایشگاهی، مجموعه عملیاتی است که به منظور برپایی موقت مکانی برای تبلیغات، نمایش و ارائه‌ی کالا برپا می‌شود
ادامه مطلب