با غرفه سازی نمایشگاهی بیشتر آشنا شوید

ناشر : غرفه سازی رایکا سازان
تاریخ : 1397/05/02

امروزه نمایشگاه‌های متعدد در سرتاسر جهان برگزار می شود و دارای هزاران غرفه می باشند که هر محصول خاصی را ارائه می کنند و هر یک از این نمایشگاه ها دارای قیمت غرفه نمایشگاهی متفاوتی می باشد. هرچه قدر این غرفه ها از طراحی های بهتر و جدید تری برای ساخت غرفه نمایشگاهی استفاده کنند، مشتری بیشتری را جذب خواهند کرد. در این جا ما شما را با غرفه آرایی نمایشگاه، اهمیت غرفه سازی نمایشگاه، قیمت غرفه نمایشگاهی، قیمت طراحی غرفه نمایشگاهی و... بیشتر آشنا می کنیم، با ما همراه باشید.

غرفه سازی نمایشگاه

غرفه سازی نمایشگاه بر اساس نیاز مشتری ها ساخته می شود که در ابتدا با نرم افزارهای سه بعدی نمونه ای از کار برای غرفه داران ارائه می دهند و در صورت مورد قبول بودن قیمت غرفه نمایشگاهی شروع به ساخت آن با تجهیزات و مصالح مورد نیاز می کنند. در ادامه شما را با اهمیت غرفه سازی نمایشگاه و قیمت غرفه نمایشگاهی بیشتر آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید.

غرفه سازی نمایشگاه

اهمیت غرفه سازی نمایشگاه

اولین قدم در طراحی غرفه سازی نمایشگاه، ارائه خلاقیت در طراحی نوآوری و استفاده مناسب از فضای محدود نمایشگاه می باشد. غرفه نمایشگاهی باید به گونه ای طراحی شود که در زمان های شلوغ و در مواقع ازدحام جمعیت بتواند مشتری را جذب خود کند و تاثیر گذاری قوی بر وی داشته باشد و از سایر رقبا پیشی بگیرد. این طراحی باید طوری باشد که در زمان کوتاه بازدید برای بازدیدکنندگان، او را به سمت خود بکشاند.

از مواردی که هنگام طراحی غرفه باید به آن توجه شود، قیمت غرفه نمایشگاهی و شخصیت انسان ها می باشد که فرد طراح باید توجه کند که چه چیزهایی شخصیت انسان ها را تحت تاثیر قرار می دهد. برای رسیدن به این هدف فرد می تواند از عنصرهایی مثل رنگ، نور، و... استفاده کند. قیمت غرفه نمایشگاهی نیز تاثیر بسزایی در بودجه برای طراحی آن دارد. در ادامه با قیمت غرفه نمایشگاهی و انواع آن بیشتر آشنا خواهید شد.

اهمیت غرفه سازی نمایشگاه

نکاتی در طراحی غرفه سازی نمایشگاه

پس از این که حضور خود را در نمایشگاه قطعی کردید، و با قیمت غرفه نمایشگاهی کنار آمدید، پس از آن اگر خواستید که شروع به غرفه سازی کنید، سعی کنید که از شرکت هایی که غرفه سازی ارزان را انجام میدهند استفاده کنید. علاوه بر این از غرفه های سبک بیشتر استفاده کنید تا سریع تر  غرفه شما ساخته شود. این تصور که غرفه های ارزان زیبا نیستند یا ضعیف هستند اشتباه است. بلکه جلوه ای زیباتری نسبت به دیگر غرفه های گران قیمت دارد. شما می توانید با کم ترین قیمت غرفه نمایشگاهی خود را زیبا کنید.

غرفه های خلوت بیشتر جذاب به نظر می رسد. به دلیل این که غرفه‌ها طوری طراحی شده است که مشتری از هر سمتی خارج و داخل می شود و ازدحام در آن صورت نمی گیرد. به عنوان مثال، در نمایشگاه های معتبر خارجی  شرکت های اروپایی مطرحی دارای غرفه های خلوت اما با نورپردازی مناسب و پوستر تبلیغاتی فراوان می باشد که هر فردی را می تواند جذب کند.

غرفه سازی نمایشگاهی برای بانک ها

پوسترهای تبلیغاتی

از پوسترهای تبلیغاتی بیشتر استفاده کنید با این کار می توانید با کم ترین قیمت غرفه نمایشگاهی خود را زیبا کنید. شما برای طراحی پوستر تبلیغاتی باید ایده و خلاقیت زیادی را خرج کنید. زیرا شما با داشتن پوسترهای تبلیغاتی جذاب و گویا می توانید فضایی زیبا را در اختیار داشته باشید و داشتن این پوسترها به مشتری حس اعتماد و آرامش را می دهد. ویژگی خوب این پوسترها این است که می توان از آنها مجددا استفاده کرد.

در طراحی ها شاید نام غرفه های لایت را شنیده باشید که برای دستیابی به اطلاعات بیشتر در این زمینه، می توانید به شرکت‌های غرفه سازی مراجعه کنید یا از تجربه متخصصان در این زمینه بهره بگیرید.

قیمت غرفه نمایشگاهی

در انتخاب غرفه نمایشگاه دقت کافی را داشته باشید. بهترین غرفه ها برای طراحی هر نوع غرفه، غرفه های جزیره می باشد که معمولا بالاترین قیمت غرفه نمایشگاهی را دارا می باشد و از هر طرف می توان به آن دسترسی داشت. بعد از این غرفه، غرفه های سه طرف باز نیز گزینه مناسبی می باشد و پس از این غرفه های دو طرف. بدترین نوع غرفه ها نیز غرفه های یک طرف باز می باشد که به ترتیب دارای کمترین قیمت غرفه نمایشگاهی می باشند. بیشتر افرادی که در نمایشگاه می خواهند غرفه داشته باشند زیاد به قیمت غرفه نمایشگاهی توجهی ندارند و غرفه جزیره را دوست دارند انتخاب کنند؛ اما شما باید متناسب با محصولات خود و نوع تبلیغ و طراحی، غرفه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

بعضی اوقات حضور نداشتن در برخی از نمایشگاه ها بهتر از حضور داشتن در آن می باشد. زیرا برخی از اوقات نمایشگاه ها غرفه های بد مسیری را در اختیار برخی از شرکت ها قرار می دهند که مشتری های کمی در آن مسیرها رفت و آمد دارند و غرفه دار به هدف خود در آن نمایشگاه نمیرسد زیرا هدف شرکت ها به حضور در نمایشگاه ها بیشتر شناخته شدن می باشد. اما در بعضی مواقع حضور در برخی از نمایشگاه ها فقط هزینه اضافی برای شرکت ها ایجاد می کند و فشارهای مالی را زیادتر می کند و مدیریت را تحت فشار قرار می دهد.

یکی از راه هایی که از غرفه هایی که در مسیرهای با رفت و آمد کم هستند خلاص شویم، استفاده از غرفه های نمایشگاهی فضای باز است. این نکته را باید در نظر داشت که این غرفه ها در فصول سرد سال مثل پاییز و زمستان گزینه مناسبی نمی باشد. اگر در فصولی از سال مانند بهار و تابستان از این غرفه ها استفاده کنید، مشتری بیشتری را جذب می کنید. یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد این است که مشتری در مدت کوتاهی از روبروی غرفه گذر می کند و اگر بتوانید در این مدت کوتاه با استفاده از طراحی های غرفه و کارهای گرافیکی نظر او را جذب کنید، مخاطبین بیشتری را جذب خواهید کرد. علاوه بر این باید کارکنان هر غرفه را متناسب با اندازه آن در نظر بگیرید تا بتوانند به خواسته مشتری رسیدگی کنند.

غرفه سازی نمایشگاهی برای آژانس گردشگری

سایر مقالات
آشنایی با انواع غرفه سازی نمایشگاهی
آشنایی با انواع غرفه سازی نمایشگاهی
غرفه سازی نمایشگاهی یکی از تاثیر گذار ترین روش های جذب مشتری در نمایشگاه ها می باشد که درباره انواع غرفه سازی نمایشگاهی به شما عزیزان توضیح خواهیم داد.
ادامه مطلب
استاندارد های فضاهای نمایشگاهی
استاندارد های فضاهای نمایشگاهی
هدف از تدوین استاندارد جهت فضاهای نمایشگاهی تعیین اصول و مقررات مربوط به خدمات نمایشگاهی شامل ساختار، مقررات ایمنی و بهداشتی نمایشگاه می باشد 
ادامه مطلب
اصول پایه ای غرفه سازی و طراحی غرفه
اصول پایه ای غرفه سازی و طراحی غرفه
غرفه سازی و طراحی غرفه از مهمترین گام ها برای داشتن برگزاری یک نمایشگاه می باشد. در غرفه سازی و طراحی غرفه بایستی از یک سری اصول پایه ای پیروی کنید.
ادامه مطلب
ساخت فوری غرفه نمایشگاهی چگونه انجام می گردد
ساخت فوری غرفه نمایشگاهی چگونه انجام می گردد
ساخت فوری غرفه نمایشگاهی معمولاً در طی مراحل مختلفی انجام می گیرد. طراحی غرفه از مراحل اساسی و مهم در ساخت فوری غرفه نمایشگاهی به حساب می آید.
ادامه مطلب