چگونه بودجه غرفه سازی را مدیریت کنیم؟

ناشر : غرفه سازی رایکا سازان
تاریخ : 1396/02/28

اهمیت حضور در نمایشگاه ها در چیست؟

نمایشگاه ها محلی برای نمایش دستاوردهای یک برند و یا یک صنعت محسوب می شوند. یکی از مقوله هایی که در سال های اخیر با رشد چشمگیری همراه بوده، تعداد نمایشگاه های داخلی و خارجی است که در ایران برگزار می شود. این مسئله تا حدودی در تغییر استانداردها موثر است و اهمیت غرفه سازی بهینه را بیش از پیش برای ما روشن می کند.

چرا باید غرفه سازی انجام دهیم؟

یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین آیتم ها برای حضور در یک نمایشگاه، غرفه سازی است. این کار در عین برخورداری از اهمیت زیاد، هزینه های زیادی را به کسب و کار و برند تحمیل می کند که اگر عاقلانه نباشد و بودجه ها در این راستا مدیریت نشوند ممکن است موجب ایجاد ضرر و زیان مالی گردد.

اگر برای ساخت غرفه بودجه ای از جانب شرکت شما پیش بینی شده است بهتر است بدانید که اشتباهات استراتژیک و تمایلات ایده آل گرایانه می تواند کسب و کار و شرکت شما را به خطر بیاندازد. به همین دلیل در این کار بهتر است به دنبال گران ترین ها و کامل ترین ها نروید بلکه با ارزیابی دقیق بسنجید که چه چیزی برای شما مناسب است و کارتان را به بهترین نحو راه می اندازد.

آیتم های تاثیر گذار در ساخت یک غرفه متراژ، محل قرارگیری، موضوع نمایشگاه و متراژ غرفه هستند که هرکدام به تنهایی می توانند جابجایی زیادی در میزان هزینه های غرفه سازی انجام دهند.

پیش از آن که اقدام به سفارش ساخت غرفه به یک شرکت ساخت غرفه های نمایشگاهی بکنید باید برآوردهای لازم را انجام بدهید و میزان هزینه ها و احتمالات موجود در پروژه را بسنجید. متریالی که در ساخت یک غرفه استفاده می شود تاثیر زیادی در میزان هزینه های آن دارد. انتخاب موادی که از لحاظ ساخت عملکردی بهینه داشته باشند و کارایی لازم را برای هدف غرفه برآورده کنند کاری است که باید توسط متخصصین امر سنجیده شود و موادی برای کار انتخاب گردد که علیرغم کیفیت خوب و کارامد بود از لحاظ اقتصادی نیز مناسب و مقرون به صرفه باشد. یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در ساخت بهینه غرفه با هزینه های مناسب مدیریت زمان و شروع پروژه در زمان مناسب است. اگر همه کارها به دقایق پایانی موکول شود ممکن است به دلیل به ایجاد استرس در اثر کمبود وقت کارها به درستی پیش نرود و حتی با هزینه های دو برابر نیز نتایج لازم حاصل نشود. پس اقدام به شروع پروژه در یک بازه زمانی مناسب می تواند از عوامل کلیدی کنترل بودجه غرفه سازی به شمار بیاید.

چگونه بودجه غرفه سازی را مدیریت کنیم؟

راهکارهای کاهش هزینه های در ساخت یک غرفه خوب و کارآمد

به منظور کاهش هزینه های غرفه سازی در یک فرآیند ساخت عوامل زیادی باید مدنظر تیم ساخت و انجام پروژه قرار بگیرد. یکی از این عوامل شناخت متریال درست ساخت غرفه با توجه به کالا و یا خدمات ارائه شده در آن است. هدف آن است که کسب و کار و برند موردنظر بهترین بازخورد را از سوی مخاطبان داشته باشد و این صرفا با استفاده از گران ترین و بهترین مواد اتفاق نمی افتد؛ بلکه در این پروسه این راهکارهای هوشمندانه مدیریت ساخت است که می تواند فرد را به بهترین نتیجه ممکن برساند. استفاده از آیتم ها و رنگ های مناسب نیز در خود غرفه حائز اهمیت است، بدین منظور ضرورت شناخت رنگ ها و روانشناسی آن ها در این فرآیند مشخص است.

راهکارهای کاهش هزینه های در ساخت یک غرفه

متراژ غرفه نیز عاملی تعیین کننده در هزینه های تمام شده است، محلی را که برای غرفه انتخاب می کنید باید متراژی متناسب با خدمات ارائه شده شما داشته باشد. در انتخاب مساحت و محل غرفه خود بسیار دقت کنید تا هزینه های اضافی برای فضای پرت غرفه نپردازید. این کار تا حدودی هزینه های مربوط به پروژه ساخت غرفه را کنترل می کند.

در تعیین محل نیز باید در نظر داشته باشید که تا چه اندازه می خواهید کالا و خدمات شما در دید باشد، اگر بودجه تخصیص یافته برای غرفه سازی از جانب شرکت محدود است بهتراست به دنبال قسمت های اصلی و یا غرفه های نبشی که هزینه های بیشتری را برای اجاره به شما تحمیل می کنند نباشید و به قسمت های معمولی تر با هزینه های کمتر در محل نمایشگاه اکتفا کنید.

شرکت رایکا سازان اوج با سال ها تجربه در ساخت غرفه های نمایشگاهی و با تکیه بر توان مهندسین و متخصصین ارشد خود، کلیه خدمات مربوط به ساخت غرفه های نمایشگاهی از صفر تا صد را بر عهده می گیرد. در این شرکت غرفه سازی، خدمات عمرانی و مشاوره ای در زمینه بهینه سازی ساخت، ارائه طرح های کاربردی و واقعی، بهینه سازی متریال دکوراسیون با کاهش هزینه ها و حفظ کیفیت و بسیاری دیگر از خدمات با بهترین کیفیت به مشتریان محترم ارائه می شود.

سایر مقالات
چگونگی غرفه سازی در نمایشگاه بین‌المللی تهران
چگونگی غرفه سازی در نمایشگاه بین‌المللی تهران
هر ساله حداقل سی نمایشگاه در محل نمایشگاه بین المللی تهران برقرار می‌شود که هزاران شرکت‌کننده دارند. شرکت‌های غرفه سازی با داشتن آرشیوهایی که تعدادی طرح پایه‌ای به شکل تری دی مکس در آنها است، کار خود را پیش می‌برند و با یک تغییر عکس و نام کار را به مشتری تحویل می‌دهند.
ادامه مطلب
معرفی شغل غرفه سازی نمایشگاهی
معرفی شغل غرفه سازی نمایشگاهی
هنر غرفه سازی، هنری بسیار زیبا و جالب و جذاب که برای انواع و اقسام مشاغل مناسب می باشد و می توان برای هر یک غرفه ای ساخت. شاید قیمت غرفه نمایشگاهی کمی زیاد باشد ولی بی شک در مقابل زیبایی ها و سودی که ممکن است بیاورد تقریبا هیچ است. پرداخت قیمت غرفه نمایشگاهی ممکن است در ابتدا برای شما سنگین باشد ولی بعد از مدتی متوجه می شوید که مشتریان زیادی فقط برای دیدن غرفه شما وارد غرفه می شوند
ادامه مطلب
نمایشگاه شیرینی و شکلات
نمایشگاه شیرینی و شکلات
صنایع غذایی بی‌شک مهم‌ترین صنعت دنیا است، چرا که به صورت مستقیم با جان و سلامتی مردم ارتباط دارد. این صنایع علاوه بر اینکه تأمین کننده سلامتی نیروی کار در جامعه است، تا حدود زیادی نیز می‌تواند برای کشورها ارزآوری داشته باشد.
ادامه مطلب
اجاره تجهیزات نمایشگاهی
اجاره تجهیزات نمایشگاهی
با استفاده از یکی از خدمات شرکت های غرفه سازی و تجهیزات نمایشگاهی به اجاره تجهیزات نمایشگاهی مورد سلیقه خود روی آورید.
ادامه مطلب