بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف تهران 96

ناشر : غرفه سازی رایکا سازان
تاریخ انتشار : 1396/05/29

نمایشگاه‌های بسیاری در طول سال در تهران و کل کشور برگزار می‌شود که بیشتر آنها تخصصی هستند و طرف داران و بازار خود را دارند. نمایشگاه همان طور که می‌دانید نوعی ویترین بزرگ برای معرفی کالاها و خدمات شما است که در عین حال یکی از بهترین شیوه‌های معرفی و شناساندن به مخاطبان است. با توجه به اهمیت کالایی مانند فرش در ایران و شهرتی که این کالا در میان جهانیان دارد، برگزاری نمایشگاهی برای عرضه این کالا از اهمیت و حساسیت‌ برخوردار است. به ویژه فرش‌های دستباف ایرانی به خاطر طرح‌ها و بافت‌های خاصشان همیشه در این صنعت بهترین بوده‌اند.

سال‌ها است که در ایران نمایشگاه فرش دستباف برقرار می‌شود که قطعاً با توجه به اهمیت این کالا و نیاز بازار تصمیم به برگزاری آن گرفته شده است. امسال نیز مانند سال‌های گذشته این نمایشگاه در تهران برگزار خواهد شد.

بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف تهران 96

نمایشگاه فرش دستباف سال 1396 کی و کجا برگزار می‌شود؟

بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف تهران امسال در سال 1396 در تاریخ 1 تا 7 شهریور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی برگزار می‌شود. این نمایشگاه تخصصی ترین نمایشگاه عرضه فرش دستباف و یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای صنعت فرش دستباف در ایران و جهان است.

برگزارکننده این نمایشگاه امکانات و تسهیلات مخصوصی برای حضور بازرگانان فعال در زمینه خرید و فروش محصولات در خارج از کشور فراهم می‌آورد. در سال‌های پیش، تاجرانی از کشورهای مختلف دنیا در این رویداد مهم شرکت کرده‌اند. در این نمایشگاه شرکت‌های فعال در صنعت فرش دستباف کشور حضور دارند و گنجینه‌ای از فرش‌های دستباف و آثار بی‌نظیر ایرانی را به نمایش می‌گذارند. همچنین، انواع فرش‌های دستباف از مناطق مختلف ایران در اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف در آن عرضه می‌شود. انواع قالی‌ و قالیچه، گلیم و تابلو فرش‌های متنوع و رنگارنگ در غرفه‌ها به نمایش درمی‌آیند و همچنین بهترین فرش‌های عتیقه و معاصر در کشورمان در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرند و چشم‌ها را خیره خواهند کرد.  

از اهداف نمایشگاه فرش دستباف امسال می‌توان به افزایش صادرات فرش در کنار فروش‌های داخلی، معرفی ظرفیت تجارت اقتصادی، برنامه‌ریزی و بررسی موانع و نقاط ضعف صنعت فرش، ایجاد بستر مناسب به منظور سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، تولید زمینه‌های کارآفرینی، معرفی کالاها و همچنین نوآوری‌ها به دست‌اندرکاران هستند. زمانی که این نمایشگاه بتواند بین تولیدکنندگان داخلی رقابت سالم ایجاد کند، به یکی از اهداف مهم خود رسیده است. ایجاد ارتباط مستقیم بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان این کالای ارزشمند از مهم‌ترین هدف‌های این نمایشگاه است.

شرکت‌کنندگان و غرفه‌داران باید با اهداف والا و برنامه‌ریزی‌های حساب شده اقدام به شرکت در این نمایشگاه بکنند تا حضورشان مؤثر باشد. در نمایشگاه فرش دستباف امسال بیش از 700 مشارکت‌کننده فعال در این زمینه شرکت خواهند کرد. بازدیدکنندگان این نمایشگاه نیز اغلب تاجران و خریداران فرش دستباف از داخل و خارج کشور هستند.

نمایشگاه فرش دستباف تهران 96

برای تعیین قیمت فرش عوامل زیادی مؤثر هستند، اما باید بدانید که 18 تا 25 درصد هزینه‌های تولید فرش به دستمزد بافندگان مربوط است. تحریم‌های کشور ضربه‌ای بر صنعت فرش وارد کرده‌اند و در سال گذشته نسبت به سال پیش از آن 17 درصد کاهش ارزش صادرات اتفاق افتاده است. میزان صادرات فرش دستباف در دنیا یک میلیارد و 350 میلیون دلار است که ایران سهمی ۳۵ درصدی از آن دارد که رقم بسیار قابل توجهی است. نکته قابل توجه دیگر آن است که در سال گذشته 427 میلیون دلار فرش دستباف از ایران به دیگر نقاط و کشورهای جهان صادر شده است. از رقیبان ایران در صادرات فرش می‌توان به هند، چین، پاکستان و افغانستان اشاره کرد.

اگر شما نیز یکی از تولیدکنندگان فرش دستباف هستید و برای شرکت در این نمایشگاه اقدام کرد‌ه‌اید، مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید ساخت غرفه نمایشگاهی حرفه ای است که شما را در این راه خطیر کمک و یاری نماید.

شما می‌توانید با اطمینان همه امور مربوط به طراحی، ساخت و اجرای غرفه سازی نمایشگاهی خود را به شرکت غرفه سازی رایکا سازان بسپارید و مطمئن باشید کارشناسان این شرکت با داشتن سال‌ها تجربه و کمک به شرکت‌ کنندگان در نمایشگاه فرش دستباف، در سال‌های گذشته بهترین پیشنهادات را به شما ارائه خواهند داد.