طراحی دکوراسیون فروشگاهی شغل پردرآمد

ناشر : غرفه سازی رایکا سازان
تاریخ : 1397/05/02

دکوراسیون فروشگاهی هنری بسیار جالب و درآمدزا می باشد که فروشگاه شما را به مکانی مناسب برای خریداران و مشتریان تبدیل می کند. با پرداخت قیمت دکوراسیون فروشگاهی می توانید فروشگاه خود را به قدری زیبا طراحی کنید که مشتریان را مجذوب خود کند. با این که قیمت دکوراسیون فروشگاهی به نسبت بالا می باشد ولی بسیاری از فروشندگان و صاحبان فروشگاه ها اقدام به دکوراسیون فروشگاه خود می کنند چرا که با وجود این که قیمت دکوراسیون فروشگاهی بالاست ولی سودی که از جذب مشتری آن صورت می گیرد بسیار بیشتر می باشد.

دکوراسیون فروشگاه چیست؟

برای صحبت در مورد قیمت دکوراسیون فروشگاهی بهتر است در ابتدا کمی با دکوراسیون فروشگاهی آشنا شویم. دکوراسیون فروشگاهی ترکیبی از هنر معماری و هنر روانشناسی مشتری های اجناس می باشد که باعث می شود تا فروشگاه شما به گونه ای طراحی شود که مشتریان از دیدن آن به شوق در بیایند و وادار شوند که وارد فروشگاه شما بشوند. شما می توانید با پرداخت قیمت دکوراسیون فروشگاهی به یک طراح فروشگاه خود را به پاتوقی برای مشتریان خود تبدیل کنید و به سرعت مشاهده کنید که میزان مشتریان شما به طرز باور نکردنی چند برابر می شود.

دکوراسیون فروشگاهی چیست ؟

طراحی دکوراسیون داخلی چگونه صورت می گیرد؟

طراحی دکوراسیون با هنر آشنایی با رنگ های متنوع شروع می شود، شما در ابتدا باید آشنایی کاملی با روانشناسی رنگ ها داشته باشید و بتوانید ذوق و شوق مشتری را در همان نگاه اول بر انگیزید. در قسمت بعدی شما باید آشنایی کاملی با طراحی ویترین فروشگاه ها داشته باشید، ویترین فروشگاه را می توان اولین نقطه ای در نظر گرفت که شما باید با مشتری ارتباط برقرار کنید و برای بر قراری این ارتباط شما نیاز دارید که آشنایی کاملی با اجناس فروشگاه و هم چنین سلیقه مشتری داشته باشید. سومین مرحله آشنایی با نور پردازی به صورت کامل می باشد، نور پردازی می تواند تاثیر فوق العاده زیادی بر روی میزان فروش فروشگاه داشته باشد بنابراین باید آشنایی کاملی با این هنر داشته باشید. مرحله آخر نیز استفاده از موزیک های مناسب برای فروشگاه می باشد که بتواند مشتری را به خود جذب کند.

طراحی دکوراسیون داخلی

انواع ساخت دکوراسیون

برای پرداخت قیمت دکوراسیون فروشگاهی به یک طراح ، خود شما نیز باید کمی از این موضوع آشنایی داشته باشید تا بتوانید نظرات خود را نیز برای طراحی بهتر به او بدهید. طراحی دکوراسیون فروشگاه معمولا بر دو نوع کلی می باشد در نوع اول که مهمترین و پرکاربردترین روش برای طراحی فروشگاه می باشد شما باید اجناس را به گونه ای در داخل فروشگاه بچینید که مشتری برای دیدن هر جنس خسته نشود مثلا فرض کنید یک فروشگاه لباس عروس دارید و یک شخص برای دیدن دو مدل متفاوت از لباس عروس ها مجبور است از یک طرف فروشگاه به سمت دیگر آن برود، این رفت و آمد مشتری را خسته و زده می کند. روش دوم کمتر استفاده می شود چرا که نیاز به خلاقیت فوق العاده زیادی دارد، این روش روش آزاد نامیده می شود در این روش اجناس را به صورتی می چینید که مشتری به راحتی بتواند در میان آن ها قدم بزند و هر آن چه را که می خواهد را انتخاب کرده و خریداری کند.

انواع ساخت دکوراسیون فروشگاهی

قیمت دکوراسیون فروشگاهی

برای تعیین قیمت دکوراسیون فروشگاهی معیار های متفاوتی وجود دارد، نوع اجناس، مساحت فروشگاه و حتی منطقه ای که فروشگاه در آن قرار دارند نیز بر روی قیمت دکوراسیون فروشگاهی اثر می گذارد. همان طور که گفته شد معمولا قیمت دکوراسیون فروشگاهی بالا می باشد ولی این زیاد بودن قیمت ارزشش را دارد چرا که با جذب مشتریان بیشتر به فروشگاه سودی که عاید شما می شود بسیار بیشتر از قیمت دکوراسیون فروشگاهی می باشد. قیمت دکوراسیون فروشگاهی به صورت پایه را می توان تقریبا 2 الی 3 میلیون تومان در نظر گرفت ولی این قیمت بر حسب مواردی که در قسمت بالا گفته شد متغیر می باشد.

قیمت دکوراسیون فروشگاهی

نکاتی مهم برای طراحی دکوراسیون فروشگاهی

در قسمت قبلی در مورد قیمت دکوراسیون فروشگاهی صحبت کردیم، در این قسمت قصد داریم نکاتی را ارائه دهیم که باعث می شود در طراحی دکوراسیون فروشگاهی موفق تر عمل کنید. سعی کنید در هنگام طراحی دکوراسیون فروشگاه آرامش محیط را برهم نزنید، شلوغ بودن فروشگاه به صورت نامرتب باعث می شود مشتری از بودن در فروشگاه  احساس کلافگی و آشفتگی کند بنابراین سعی کنید تمامی اجناس را به صورت مرتب در جای خود قرار دهید و فضای کافی را نیز به مشتری بدهید تا بتواند در داخل مغازه حرکت کند. اگر فروشگاه دارای انباری می باشد هر چند کوچک ولی از آن نهایت استفاده را ببرید، استفاده مناسب از رنگ بندی می تواند تاثیر بسیار مثبت و خوبی بر روی مشتریان شما بگذارد برای همین نیاز دارید برخی اجناس را به انبار انتقال دهید. بسیاری از اوقات لازم نیست محصولات خود را به صورت پیچیده ای چیدمان کنید در بیشتر مواقع ساده ترین ایده تبدیل به زیبا ترین ایده می شود و فقط کافی است که شرایط نور پردازی و چیدمان را طراحی کنید بنابراین سعی کنید نوع چیدمان شما ساده باشد تا به مشتری ها احساس راحتی و رضایت در فروشگاه شما دست دهد. سعی کنید عکس ها  و مجلات فروشگاه هایی از جنس فروشگاه خودتان را ببینید تا ایده های جدید به ذهنتان برسد.

سایر مقالات
اهمیت برگزاری کارگاه‌های آموزشی در غرفه نمایشگاه
اهمیت برگزاری کارگاه‌های آموزشی در غرفه نمایشگاه
کارگاه‏‌های آموزشی از اثربخش‏‌ترین انواع آموزش هستند. به همین دلیل است که شرکت‌ها به برگزاری کارگاه‌ها در غرفه نمایشگاه روی آورده‌اند. ایجاد ارتباط صحیح بین موضوع مورد بحث و شرکت‌کنندگان موجب می‌شود مخاطبان از زمانی که برای آموزش می‏‌گذارند لذت ببرند. از ویژگی‌های اصلی برگزاری کارگاه‌های آموزشی می‌توان به هم‌زمان بودن بخش‌های نظری با فعالیت‌های عملی اشاره کرد که نتیجه آن همراهی فعال شرکت‌کنندگان است.
ادامه مطلب
مراحل ساخت و طراحی غرفه نمایشگاهی چگونه است
مراحل ساخت و طراحی غرفه نمایشگاهی چگونه است
طراحی و ساخت غرفه های نمایشگاهی اغلب به بازه زمانی مشخصی نیاز دارد. آشنایی با مراحل طراحی و ساخت غرفه های نمایشگاهی می تواند روند موفقیت را تسریع بخشد.
ادامه مطلب
شرکت‌های غرفه سازی نمایشگاهی
شرکت‌های غرفه سازی نمایشگاهی
یک زمانی ‌بود که شاید تعداد نمایشگاه‌هایی که در طول سال در سراسر کشور ما برگزار می‌شد، به تعداد انگشتان دست هم نمی‌رسید، ولی امروزه به رقمی حدود 300 نمایشگاه داخلی و خارجی نیز ممکن است برسد. برگزاری همین تعداد نمایشگاه زیاد موجب شده است که مؤسسه‌هایی فعالیت در زمینه ساخت غرفه‌ نمایشگاهی را آغاز کنند.
ادامه مطلب
تجهیزات نمایشگاهی مورد نیاز در غرفه نمایشگاهی چیست
تجهیزات نمایشگاهی مورد نیاز در غرفه نمایشگاهی چیست
سالانه غرفه نمایشگاهی متنوعي با موضوعات متعدد، برگزار مي شود، نكته اساسي توجه به تحهيزات نمايشگاهي مورد نياز در غرفه نمایشگاهی براي، جلب توجه مشتري است.
ادامه مطلب