معرفی شغل غرفه سازی نمایشگاهی

ناشر : غرفه سازی رایکا سازان
تاریخ : 1397/05/02

هنر غرفه سازی، هنری بسیار زیبا و جالب و جذاب که برای انواع و اقسام مشاغل مناسب می باشد و می توان برای هر یک غرفه ای ساخت. شاید قیمت غرفه نمایشگاهی کمی زیاد باشد ولی بی شک در مقابل زیبایی ها و سودی که ممکن است بیاورد تقریبا هیچ است. پرداخت قیمت غرفه نمایشگاهی ممکن است در ابتدا برای شما سنگین باشد ولی بعد از مدتی متوجه می شوید که مشتریان زیادی فقط برای دیدن غرفه شما وارد غرفه می شوند و سپس اقدام به خرید می کنند و درست در همان لحظه شما متوجه می شوید که پرداخت قیمت غرفه نمایشگاهی کار اشتباهی نبوده است.

ایده غرفه های نمایشگاهی

شروع این ایده که نمایشگاه ها را به صورت غرفه های تخصصی تزئین کنند از ویترین های مغازه ها پدید آمد. بسیاری از طراحان داخلی که ویترین های مغازه ها را تزئین و طراحی می کردند به این فکر افتادند که می توانند به همین صورت کل غرفه هایی را طراحی کنند که مشتریان بیشتر به این غرفه ها جذب شوند، این ایده در برخی نمایشگاه ها و در برخی غرفه ها افتاد و آمار مشتریان این غرفه ها بسیار زیاد شد. با این که قیمت غرفه نمایشگاهی بالا بود ولی سود حاصل از مشتریان فراوان باعث می شد صاحبان غرفه ها قیمت غرفه نمایشگاهی را نادیده بگیرند و به این ترتیب سایر غرفه ها نیز به همین فکر افتادند و امروزه شما رقابتی سنگین را برای طراحی غرفه های نمایشگاهی مشاهده می کنید که هزینه های زیادی را به عنوان قیمت غرفه نمایشگاهی می پردازند.

ایده غرفه نمایشگاهی

غرفه سازی نمایشگاهی چیست؟

غرفه سازی یک تخصص بسیار ظریف و جزئی در زمینه طراحی دکوراسیون می باشد، قیمت غرفه نمایشگاهی وقتی شما قصد ساخت غرفه را دارید بسیار بالا می باشد. قیمت غرفه نمایشگاهی بالاست چرا که برای ساخت این نوع غرفه شما فقط ایده را به سازنده می گویید و او بعد از آن باید تیم های برقکاری، نجاری و سایر تیم های خود را جمع کرده و شروع به ساخت ایده مورد نظر شما بکند. معمولا فرایند غرفه سازی، فرایندی به نسبت طولانی می باشد و حداقل 3 روز و حداکثر ممکن است یک الی دو هفته طول بکشد و در این بین ممکن است تیم های نجاری و برق کاری به دلیل مشکلات مکانی تقاضای حقوق بیشتری بکنند که در این صورت قیمت غرفه نمایشگاهی شما بالا تر نیز می شود.

غرفه سازی نمایشگاهی

غرفه آرایی نمایشگاهی چیست؟
اگر از غرفه سازهای نمایشگاهی قیمت غرفه نمایشگاهی را بپرسید از شما خواهند پرسید که کاری که می خواهید غرفه سازی است و یا غرفه آرایی؟ دلیل این سوال این است که این دو عملیات کاملا جدا از هم هستند و قیمت آن ها نیز با یکدیگر تفاوت دارد. غرفه سازی را بالاتر توضیح دادیم حال به سراغ غرفه آرایی می رویم. غرفه آرایی فرایندی می باشد که غرفه شما ساخته شده است و نیاز به طراحی های عمومی دارد طراحی هایی از قبیل رنگ و مدل موکت ها، طراحی و ساخت چندین دیوار داخل غرفه به وسیله پارتیشن ها، قرار دادن میز و صندلی ها در جای مناسب که خللی در رفت و آمد در داخل غرفه ایجاد نکند و در کل می توان گفت نوعی طراحی دکوراسیون می باشد.

غرفه آرایی نمایشگاهی

قیمت طراحی غرفه نمایشگاهی چقدر است؟

همان طور که در قسمت های قبلی نیز گفته شد قیمت غرفه نمایشگاهی بستگی به این دارد که شما بخواهید این غرفه را بسازید و یا آن را بیارایید. واضح است که قیمت ساخت غرفه نمایشگاهی بسیار بیشتر از قیمت آراستن و طراحی آن می باشد چرا که در هنگام ساخت تیم های مختلفی به طور واحد کار می کنند ولی برای آراستن فقط یک نفر و در صورت نیاز حداکثر دونفر این کار را انجام می دهند. قیمت غرفه نمایشگاهی را می توان به صورت کلی بر حسب متراژ محیط تعیین کرد که به صورت زیر می باشد:

غرفه هایی با مساحت کمتر از 25 متر به ازای هر متر قیمت ساختشان 280 هزار تومان می باشد، غرفه های با مساحت کمتر از 50 متر و بیشتر از 25 متر 260 هزار تومان، غرفه های با مساحت بیشتر از 50 و کمتر از 100 متر 245 هزار تومان، غرفه های بیشتر از 100 متر و کمتر از 200 متر 230 هزار تومان و غرفه های بزرگتر از 200 متر نیز 185 هزار تومان به ازای هر متر برای ساختشان هزینه می شود. البته این قیمت غرفه نمایشگاهی به صورت پایه می باشد و این قیمت در صورت سختی و آسانی کار ممکن است کمتر و یا بیشتر شود.

قیمت طراحی غرفه نمایشگاهی

نکاتی برای طراحی بهتر غرفه های نمایشگاهی

در هنگام ساخت غرفه های نمایشگاهی گاهی اوقات بهترین ایده ساده ترین ایده می باشد، اگر احتیاج دارید که برای مشتری فضایی آرام را ایجاد کنید سعی کنید برای طراحی یک ایده خلوت و ساده را بر گزینید. ایده های طراحی به صورت ناگهانی به ذهن می رسند بنابراین اگر بعد از مدت کوتاهی فکر کردید خسته شدید، نا امید نشوید و به کار خود ادامه دهید. سعی کنید فیلم های گوناگون، عکس های متنوع و مجلات مختلفی را در زمینه ای که می خواهید غرفتان را بسازید ببینید، این کار باعث می شود شما بهتر فکر کنید و ایده های بهتری را بدهید.

سایر مقالات
قیمت طراحی غرفه نمایشگاهی بر چه اساسی تعیین می شود ؟
قیمت طراحی غرفه نمایشگاهی بر چه اساسی تعیین می شود ؟
هزینه های مرتبط با نوع کسب و کارتان که شما به سادگی نمی توانید از آنها اجتناب کنید. این که آیا شما در یک رویداد بزرگ یا کوچک شرکت می کنید،
ادامه مطلب
چگونه بهترین دکوراسیون فروشگاهی را داشته باشید
چگونه بهترین دکوراسیون فروشگاهی را داشته باشید
یک طراحی دکوراسیون فروشگاهی عالی داشته باشید . تیم رایکا سازان به شما کمک می کنند تا بتوانید یک طراحی دکوراسیون فروشگاهی را به بهترین نحو داشته باشید
ادامه مطلب
اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی غرفه های نمایشگاهی
اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی غرفه های نمایشگاهی
شاید امروزه تعداد بسیار زیادی نمایشگاه در سرتاسر ایران برپا شود، اما نکته ای که باید به آن توجه ویژه شود این است که آیا در طراحی و پیاده سازی این غرفه ها به تمام وجوه زیبایی شناختی دقت می شود.
ادامه مطلب
طراحی های مختلف دکوراسیون نمایشگاهی
طراحی های مختلف دکوراسیون نمایشگاهی

یکی از صنعت های به روز و مدرن امروزی، طراحی داخلی غرفه ها و مراکز تجاری است. دکوراسیون نمایشگاهی خوب به شرایط جذاب غرفه کمک می کند و متناسب با شرایط محصولات گوناگون طراحی می شود. تناسب رنگ پس زمینه و دکور و انتخاب پوشش های مناسب برای کف و دیوار باعث جلب نظر مشتری می شود. استفاده از ایده های خلاقانه به جذابیت هر چه بیشتر غرفه کمک می کند. در این مقاله نکاتی راجع به دکوراسیون نمایشگاهی بیان می کنیم.


ادامه مطلب