آیتم های مهم در غرفه آرایی نمایشگاهی

ناشر : غرفه سازی رایکاسازان
تاریخ : 1397/10/15

غرفه آرایی نمایشگاهی یک کار جذاب، اما پر دغدغه است. شما باید سلایق قشر وسیعی از مردم را در کار غرفه آرایی اعمال کنید، تا بتوانید بازدید کننده بیشتری را سمت خود جذب کنید. اما اگر به مهمترین آیتم های طراحی غرفه نمایشگاه توجه داشته باشید، شاید کارتان ساده تر شود.

مهمترین آیتم های غرفه آرایی نمایشگاهی

اگر می خواهید با قدرت تمام در یک نمایشگاه داخلی یا خارجی شرکت کنید، باید به یکی از اصلی ترین نکات جذب بازدید کننده یعنی طراحی و غرفه آرایی نمایشگاه توجه داشته باشید. اما این را نیز باید اضافه کنیم که آیتم های بسیاری هستند که اگر به خوبی به آن ها دقت شود و مد نظر قرار گیرند، نقش بسیار زیادی را در یک غرفه آرایی مناسب ایفا خواهند کرد. از جمله مهمترین آیتم های غرفه آرایی نمایشگاهی می توان به ،توجه به زیبایی، خلاقیت و متفاوت بودن غرفه، توجه به اندازه غرفه و استفاده بهینه از فضا و طراحی مناسب غرفه براساس نیازهای یک غرفه دار اشاره کرد. این ها تنها چند مورد از نکات و آیتم های غرفه آرایی هستند که حتما می بایست رعایت شوند و جز مهمترین آیتم های غرفه آرایی نیز محسوب می شوند. اما در بخش بعدی سعی خواهیم داشت به تفکیک درباره هر یک از این آیتم ها صحبت کرده و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم، پس همچنان با ما همراه باشید.

توجه به زیبایی و دکوراسیون داخلی اصولی

همان طور که مستحضر هستید، زیبایی یکی از اصلی ترین ملاک های جذب مخاطب و بازدید کننده به سوی هر محصولی می باشد. اگر در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی غرفه تان به این نکته توجه داشته باشید و سعی کنید از بهترین طراحان استفاده کنید، در نهایت می توانید صاحب یک غرفه زیبا، جذاب و البته پربازدید باشید. این زیبایی آیتمی نیست که کاملا و طبق سلیقه و نظر شما طراحی شود. بنابراین سعی کنید ضمن این که نظر خود را به طراح منتقل می کنید، در کار طراح دخالت مستقیم نداشته باشید و اجازه دهید که کار خود را طبق سلیقه و نظر خود و البته کاملا اصولی انجام دهد. متفاوت بودن دیگر آیتمی است که می تواند در غرفه آرایی نمایشگاه به کمک شما بیاید. اگر بخواهید از ایده های دیگران در غرفه آرایی استفاده کنید، علاوه بر این که به کار رقیب تان ضربه زده اید، در مورد طراحی غرفه خودتان هم کاری از پیش نخواهید برد. پس سعی کنید خلاقیت را چاشنی کارتان قرار دهید.

غرفه نمایشگاهی

اندازه غرفه و استفاده بهینه از فضا

ابعاد یک غرفه یکی دیگر از آیتم هایی است که خود به تنهایی می تواند نقش موثری در یک طراحی زیبا و جذاب و همچنین بهینه سازی فضا داشته باشد. قاعدتا هر چه فضای کاری شما و غرفه تان بزرگ تر باشد، ضمن این که دستتان در غرفه آرایی بازتر است، می توانید فضای بیشتری را برای جذب بازدید کننده در اختیار داشته باشید و این برای شما بسیار مفید خواهد بود. اما اگر فضای غرفه تان محدودتر است، بهتر است یک برنامه ریزی درست داشته باشید و تلاش کنید، ضمن حفظ زیبایی غرفه، فضاهای مورد نیازتان را نیز طراحی کنید.

غرفه نمایشگاهی

نیازسنجی پیش از طراحی غرفه و توجه به نکات ضروری

یکی از مهمترین آیتم های غرفه آرایی که حتما به کارتان می آِید و جز جدایی ناپذیر یک غرفه آرایی مناسب می باشد، توجه به نیازهای ما از طراحی غرفه می باشد. شما پیش از طراحی باید مشخص کنید که به چه بخش هایی در غرفه تان نیاز دارید و فضای کارتان باید چگونه باشد. سعی کنید تمامی موارد را با جزئیات کامل بیان کنید. در این حالت کار طراحی ساده تر خواهد بود و قطعا شما پس از اتمام کار از این طراحی زیبا  و دلخواه تان شگفت زده خواهید شد. البته همان طور که گفتیم بهتر است در کار طراحی دخالت مستقیم نداشته باشید و تنها سعی کنید نیازها و نظر شخصی تان را به طراح منتقل کنید، تا طراح بتواند با آزادی کامل طبق سلیقه شما کار را به اتمام برساند.

غرفه نمایشگاهی

سایر مقالات
طراحی و دکوراسیون غرفه ی نمایشگاهی
طراحی و دکوراسیون غرفه ی نمایشگاهی
دکوراسیون نمایشگاهی با ایجاد محیطی مناسب و فضای مطلوب نمایانگر محیط اداری و شغل شما خواهد بود. طراحی و دکوراسیون داخلی برای هر محیطی لازم و ضروری است و سبب ایجاد زیبایی، نظم و فضایی مطلوب برای کسب و کار شما خواهد شد.
ادامه مطلب
آیتم های تاثیر گذار در جذب مخاطب در غرفه نمایشگاهی
آیتم های تاثیر گذار در جذب مخاطب در غرفه نمایشگاهی
غرفه نمایشگاهی می تواند تأثیر بسیاری بر جلب توجه مخاطبان و بازدیدکنندگان داشته باشد. لذا طراحی غرفه نمایشگاهی زیبا و جذاب از اهمیت بسیاری برخوردار است.
ادامه مطلب
نکاتی برای طراحی دکوراسیون نمایشگاهی
نکاتی برای طراحی دکوراسیون نمایشگاهی
با توجه به رشد و گسترش برپایی نمایشگاه‌های مختلف در سال‌های اخیر و به منظور ارائه‌ی محصولات مختلف و متنوع، توجه به طراحی دکوراسیون نمایشگاهی از سوی طراحان و غرفه داران بیشتر از گذشته شده است. طراحی دکوراسیون نمایشگاهی، مجموعه عملیاتی است که به منظور برپایی موقت مکانی برای تبلیغات، نمایش و ارائه‌ی کالا برپا می‌شود
ادامه مطلب
قیمت طراحی و اجرای غرفه‌های نمایشگاهی
قیمت طراحی و اجرای غرفه‌های نمایشگاهی
ساخت غرفه‌های نمایشگاهی برای رونق کسب و کار اهمیت زیادی دارند. طراحی و اجرای این غرفه ها به صورت جداگانه محاسبه می شود. برای غرفه ها از تجهیزات متعددی استفاده می شود که از آن جمله می توان به میزهای کنفرانس، ست CIP، تجهیزات نورپردازی و تزئینات و تبلیغات اشاره کرد. این تجهیزات قیمت طراحی و اجرای غرفه نمایشگاهی را افزایش می دهند.
ادامه مطلب