عوامل موثر در قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی

ناشر : غرفه سازی رایکا سازان
تاریخ : 1397/07/28

یکی از دغدغه های مهمی که اغلب غرفه داران برای شرکت در نمایشگاه دارند، قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی خواهد بود. اما هیچ گاه نمی توان برای ایجاد یک غرفه نمایشگاهی هزینه های قطعی را در نظر گرفت، چرا که قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی به عوامل متعددی بستگی دارد. به طور مثال نوع سبکی که غرفه دار در طراحی می پسندد و یا سادگی و پیچیدگی طرح می تواند این قیمت را کاهش یا افزایش دهد. در این میان عوامل تأثیر گذار دیگری نیز وجود دارد که در این بخش به طور اجمالی به بررسی برخی از آن ها می پردازیم.

فضای غرفه نمایشگاهی

یکی از عوامل موثر بر قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی را می توان فضایی که قرار است با توجه به آن غرفه را طراحی کرد و ساخت، دانست. چرا که هر چه این فضا بزرگتر و گسترده تر باشد، طبعاً به متریال بیشتری برای ساخت غرفه نمایشگاهی نیاز دارد. از طرفی دیگر میزان انرژی و زمانی که برای ساخت غرفه های بزرگتر صرف می شود بیشتر از غرفه های نمایشگاهی کوچک است به همین دلیل می توان گفت قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی در فضاهای بزرگ می تواند به نسبت فضا، نیروی کار، انرژی و همچنین متریال صرف شده بیشتر باشد. در این راستا و با توجه به فضاهای نسبتاً کمی که در اختیار غرفه سازان قرار می گیرد و هزینه اجاره بالایی که برای آن پرداخت می شود، بهتر است با افراد باتجربه و کارآزموده در زمینه اجرای غرفه نمایشگاهی خود در ارتباط باشید تا علاوه بر استفاده بهینه از فضا شما را از پرداخت هزینه های گزاف معاف کنند.

غرفه نمایشگاهی-رایکاسازان

قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی با توجه به نوع طرح

نوع طرح انتخابی برای اجرا و طراحی غرفه نمایشگاهی از دیگر مواردی است که می تواند قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی را دستخوش تغییر کند. در واقع اگر طرح انتخابی از سوی مشتری ساده باشد، قطعاً هزینه های کمتری را در پی خواهد داشت اما اگر این طرح پیچیدگی های خاص خود را داشته و برای اجرای آن نیاز به صرف زمان، انرژی و همچنین متریال بیشتری باشد، طبعاً مشتری را ملزم به پرداخت هزینه های بیشتری خواهد کرد. اما در این مورد نیز لازم است بدانید علاوه بر توجه به تعرفه اجرای غرفه نمایشگاهی با توجه به بودجه مالی خود، از طرح هایی استفاده کنید که اهداف شرکت و تبلیغاتتان را به مخاطبان منتقل کند، چرا که لزوماً استفاده از طرح های پیچیده در اجرای غرفه نمایشگاهی و پرداخت هزینه های بالا برای این کار دلیلی بر جذاب بودن کار نهایی نخواهد بود.

غرفه نمایشگاهی-رایکاسازان

نورپردازی از دیگر عوامل موثر بر قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی

یکی از موارد مهمی که می تواند در جذابیت غرفه نمایشگاهی نقش موثری ایفا کند، استفاده از نورپردازی است. اما همین سیستم نورپردازی و پیاده سازی آن می تواند در قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی نقش بسزایی داشته باشد. لذا تجهیزاتی که برای نورپردازی در غرفه مورد استفاده قرار می گیرد هر چه بیشتر و پیچیده تر باشد قطعاً هزینه بیشتری برای مشتری در پی خواهد داشت و در عین حال سیستم نورپردازی ساده می تواند با هزینه های کمتری در غرفه پیاده سازی و اجرا شود. از طرفی دیگر نورپردازی در مکان های کوچک طبعاً با کاهش قیمت همراه است و در فضاهای بزرگتر افزایش قیمت را به دنبال خواهد داشت.

غرفه نمایشگاهی-رایکاسازان

مواد مصرفی در ساخت غرفه نمایشگاهی

از دیگر عوامل موثر بر قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی کیفیت و جنس مواد مصرفی برای ساخت غرفه خواهد بود. متریالی که برای دیوار ها، سقف، کف و دیگر عوامل دکوراتیو در غرفه نمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد می تواند عاملی مهم در افزایش یا کاهی قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی باشد. به طور مثال استفاده از کناف باکیفیت و مرغوب برای زیباسازی سقف غرفه، استفاده از چوب و ام دی اف برای دیوار ها و دیگر قسمت های غرفه، استفاده از انواع شیشه، آینه و... هزینه های بیشتری را در پی خواهد داشت. علاوه بر نوع جنس و کیفیت آن که سبب افزایش قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی می شود؛ هزینه های دیگری از قبیل آن ،هزینه برش این مواد، حمل و نقل آن ها و همچنین مونتاژ کردنشان نیز می تواند متفاوت باشد.

غرفه نمایشگاهی-رایکاسازان

اجرای غرفه نمایشگاهی توسط افراد مجرب

با توجه به تمامی مواردی که پیشتر ذکر شد، به جرات می توان گفت مهم ترین عامل افزایش یا کاهش قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی استفاده از افراد مجرب و کاردان در این زمینه است. چرا که اگر طراحی و اجرای شما توسط افرادی انجام شود که در این زمینه کارآزموده و باتجربه هستند قطعاً می توانند با استفاده بهینه از فضا و همچنین با توجه به هدف تبلیغاتی شما بهترین غرفه را ساخته و نظر مشتریان را جلب نمایند. این در حالی است که کمک گرفتن از افراد ناشی برای ساخت غرفه نمایشگاهی می تواند همان هزینه های کم را برایتان چندین برابر کرده و حتی ممکن است کارایی و جذابیت لازم را هم نداشته باشد. چرا که یک تیم مجرب طراح و اجرای غرفه نمایشگاهی می تواند نیاز مشتری، سلیقه او و اهداف تبلیغاتی اش را به خوبی شناخته و با سرعت و دقت بیشتری کار را پیش ببرد. از آنجایی که این افراد با مشکلات موجود در کار و حرفه خود به خوبی آشنایی دارند، از مشکلات و ضررهای احتمالی کار جلوگیری نموده و تا حد امکان قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی را برای غرفه داران کاهش داده و آن ها را از ضررهای مالی باز می دارند.

سایر مقالات
طراحی های مختلف دکوراسیون نمایشگاهی
طراحی های مختلف دکوراسیون نمایشگاهی

یکی از صنعت های به روز و مدرن امروزی، طراحی داخلی غرفه ها و مراکز تجاری است. دکوراسیون نمایشگاهی خوب به شرایط جذاب غرفه کمک می کند و متناسب با شرایط محصولات گوناگون طراحی می شود. تناسب رنگ پس زمینه و دکور و انتخاب پوشش های مناسب برای کف و دیوار باعث جلب نظر مشتری می شود. استفاده از ایده های خلاقانه به جذابیت هر چه بیشتر غرفه کمک می کند. در این مقاله نکاتی راجع به دکوراسیون نمایشگاهی بیان می کنیم.


ادامه مطلب
طراحی دکوراسیون فروشگاهی شغل پردرآمد
طراحی دکوراسیون فروشگاهی شغل پردرآمد
دکوراسیون فروشگاهی هنری بسیار جالب و درآمدزا می باشد که فروشگاه شما را به مکانی مناسب برای خریداران و مشتریان تبدیل می کند. با پرداخت قیمت دکوراسیون فروشگاهی می توانید فروشگاه خود را به قدری زیبا طراحی کنید که مشتریان را مجذوب خود کند
ادامه مطلب
مزایای غرفه آرایی در نمایشگاه
مزایای غرفه آرایی در نمایشگاه
غرفه آرایی در نمایشگاه ها با هدف متمایز شدن از رقبا انجام می شود. اما گذشته از این هدف کلی، مزایای دیگری را هم به دنبال دارد
ادامه مطلب
دکوراسیون منزل خوب چه ویژگی هایی دارد؟
دکوراسیون منزل خوب چه ویژگی هایی دارد؟
 قطعا یک طراحی خلاقانه و هدفمند برای دکوراسیون داخلی منزل می تواند تاثیر به سزایی بر کنترل و هدایت هنجارهای عصبی اشخاص بر عهده داشته باشد. قطعا دکوراسیون داخلی در طی سال های مختلف دچار تغییرات و تحولات شده است.
ادامه مطلب