عوامل موثر در قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی

ناشر : غرفه سازی رایکا سازان
تاریخ : 1397/07/28

یکی از دغدغه های مهمی که اغلب غرفه داران برای شرکت در نمایشگاه دارند، قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی خواهد بود. اما هیچ گاه نمی توان برای ایجاد یک غرفه نمایشگاهی هزینه های قطعی را در نظر گرفت، چرا که قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی به عوامل متعددی بستگی دارد. به طور مثال نوع سبکی که غرفه دار در طراحی می پسندد و یا سادگی و پیچیدگی طرح می تواند این قیمت را کاهش یا افزایش دهد. در این میان عوامل تأثیر گذار دیگری نیز وجود دارد که در این بخش به طور اجمالی به بررسی برخی از آن ها می پردازیم.

فضای غرفه نمایشگاهی

یکی از عوامل موثر بر قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی را می توان فضایی که قرار است با توجه به آن غرفه را طراحی کرد و ساخت، دانست. چرا که هر چه این فضا بزرگتر و گسترده تر باشد، طبعاً به متریال بیشتری برای ساخت غرفه نمایشگاهی نیاز دارد. از طرفی دیگر میزان انرژی و زمانی که برای ساخت غرفه های بزرگتر صرف می شود بیشتر از غرفه های نمایشگاهی کوچک است به همین دلیل می توان گفت قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی در فضاهای بزرگ می تواند به نسبت فضا، نیروی کار، انرژی و همچنین متریال صرف شده بیشتر باشد. در این راستا و با توجه به فضاهای نسبتاً کمی که در اختیار غرفه سازان قرار می گیرد و هزینه اجاره بالایی که برای آن پرداخت می شود، بهتر است با افراد باتجربه و کارآزموده در زمینه اجرای غرفه نمایشگاهی خود در ارتباط باشید تا علاوه بر استفاده بهینه از فضا شما را از پرداخت هزینه های گزاف معاف کنند.

غرفه نمایشگاهی-رایکاسازان

قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی با توجه به نوع طرح

نوع طرح انتخابی برای اجرا و طراحی غرفه نمایشگاهی از دیگر مواردی است که می تواند قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی را دستخوش تغییر کند. در واقع اگر طرح انتخابی از سوی مشتری ساده باشد، قطعاً هزینه های کمتری را در پی خواهد داشت اما اگر این طرح پیچیدگی های خاص خود را داشته و برای اجرای آن نیاز به صرف زمان، انرژی و همچنین متریال بیشتری باشد، طبعاً مشتری را ملزم به پرداخت هزینه های بیشتری خواهد کرد. اما در این مورد نیز لازم است بدانید علاوه بر توجه به تعرفه اجرای غرفه نمایشگاهی با توجه به بودجه مالی خود، از طرح هایی استفاده کنید که اهداف شرکت و تبلیغاتتان را به مخاطبان منتقل کند، چرا که لزوماً استفاده از طرح های پیچیده در اجرای غرفه نمایشگاهی و پرداخت هزینه های بالا برای این کار دلیلی بر جذاب بودن کار نهایی نخواهد بود.

غرفه نمایشگاهی-رایکاسازان

نورپردازی از دیگر عوامل موثر بر قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی

یکی از موارد مهمی که می تواند در جذابیت غرفه نمایشگاهی نقش موثری ایفا کند، استفاده از نورپردازی است. اما همین سیستم نورپردازی و پیاده سازی آن می تواند در قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی نقش بسزایی داشته باشد. لذا تجهیزاتی که برای نورپردازی در غرفه مورد استفاده قرار می گیرد هر چه بیشتر و پیچیده تر باشد قطعاً هزینه بیشتری برای مشتری در پی خواهد داشت و در عین حال سیستم نورپردازی ساده می تواند با هزینه های کمتری در غرفه پیاده سازی و اجرا شود. از طرفی دیگر نورپردازی در مکان های کوچک طبعاً با کاهش قیمت همراه است و در فضاهای بزرگتر افزایش قیمت را به دنبال خواهد داشت.

غرفه نمایشگاهی-رایکاسازان

مواد مصرفی در ساخت غرفه نمایشگاهی

از دیگر عوامل موثر بر قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی کیفیت و جنس مواد مصرفی برای ساخت غرفه خواهد بود. متریالی که برای دیوار ها، سقف، کف و دیگر عوامل دکوراتیو در غرفه نمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد می تواند عاملی مهم در افزایش یا کاهی قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی باشد. به طور مثال استفاده از کناف باکیفیت و مرغوب برای زیباسازی سقف غرفه، استفاده از چوب و ام دی اف برای دیوار ها و دیگر قسمت های غرفه، استفاده از انواع شیشه، آینه و... هزینه های بیشتری را در پی خواهد داشت. علاوه بر نوع جنس و کیفیت آن که سبب افزایش قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی می شود؛ هزینه های دیگری از قبیل آن ،هزینه برش این مواد، حمل و نقل آن ها و همچنین مونتاژ کردنشان نیز می تواند متفاوت باشد.

غرفه نمایشگاهی-رایکاسازان

اجرای غرفه نمایشگاهی توسط افراد مجرب

با توجه به تمامی مواردی که پیشتر ذکر شد، به جرات می توان گفت مهم ترین عامل افزایش یا کاهش قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی استفاده از افراد مجرب و کاردان در این زمینه است. چرا که اگر طراحی و اجرای شما توسط افرادی انجام شود که در این زمینه کارآزموده و باتجربه هستند قطعاً می توانند با استفاده بهینه از فضا و همچنین با توجه به هدف تبلیغاتی شما بهترین غرفه را ساخته و نظر مشتریان را جلب نمایند. این در حالی است که کمک گرفتن از افراد ناشی برای ساخت غرفه نمایشگاهی می تواند همان هزینه های کم را برایتان چندین برابر کرده و حتی ممکن است کارایی و جذابیت لازم را هم نداشته باشد. چرا که یک تیم مجرب طراح و اجرای غرفه نمایشگاهی می تواند نیاز مشتری، سلیقه او و اهداف تبلیغاتی اش را به خوبی شناخته و با سرعت و دقت بیشتری کار را پیش ببرد. از آنجایی که این افراد با مشکلات موجود در کار و حرفه خود به خوبی آشنایی دارند، از مشکلات و ضررهای احتمالی کار جلوگیری نموده و تا حد امکان قیمت اجرای غرفه نمایشگاهی را برای غرفه داران کاهش داده و آن ها را از ضررهای مالی باز می دارند.

سایر مقالات
ابعاد مناسب غرفه سازی در نمایشگاه بین‌المللی تهران
ابعاد مناسب غرفه سازی در نمایشگاه بین‌المللی تهران

وقتی در یک نمایشگاه شرکت می‌کنید، ظاهر غرفه اهمیت خاصی دارد. اینکه اندازه غرفه چقدر باشد، به نوع فعالیت و اهداف شما به شرکت در نمایشگاه بستگی دارد. این طور نیست که بزرگ بودن غرفه برای شما اعتبار به همراه بیاورد. حتی یک غرفه کوچک شاید بتواند اهدافی که برای شرکت در نمایشگاه در نظر دارید، محقق کند.

برای مشخص کردن اندازه یک غرفه باید در نظر داشته باشید که چه تعداد کالا قرار است در آن به نمایش بگذارید. اندازه، حجم و نحوه ارائه محصولات در انتخاب اندازه غرفه بسیار تأثیرگذار هستند.

در این مقاله شما می توانید اطلاعات لازم درباره ابعاد مناسب غرفه سازی در نمایشگاه بین المللی تهران را کسب نمایید.

ادامه مطلب
اجرای طراحی دکوراسیون نمایشگاهی
اجرای طراحی دکوراسیون نمایشگاهی
یکی از مجرب‌ترین شرکت‌های ایرانی در زمینه ی طراحی داخلی و ساخت دکوراسیون نمایشگاهی و فروشگاهی، شرکت رایکا سازان می‌باشد که از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده و در حال حاضر توانسته است به یکی از موفق‌ترین طراحان داخلی تبدیل شود. همان‌طور که می دانید دکوراسیون نمایشگاهی از مهم‌ترین عوامل پیشرفت غرفه در زمینه ی فروش و دیگر زمینه‌ها می‌باشد
ادامه مطلب
در طراحی دکوراسیون اداری به چه اصولی دقت کنیم
در طراحی دکوراسیون اداری به چه اصولی دقت کنیم
طراحی دکوراسیون داخلی دامنه بسیار وسیعی دارد و با توجه به نیازها و سلایق کارفرمایان، انواع مختلفی را شامل می شود. برای طراحی دکوراسیون اداری باید به اصول مختلفی توجه شود.
ادامه مطلب
آشنایی با انواع غرفه سازی نمایشگاهی
آشنایی با انواع غرفه سازی نمایشگاهی
غرفه سازی نمایشگاهی یکی از تاثیر گذار ترین روش های جذب مشتری در نمایشگاه ها می باشد که درباره انواع غرفه سازی نمایشگاهی به شما عزیزان توضیح خواهیم داد.
ادامه مطلب