اهمیت دکوراسیون نمایشگاهی استاندارد در جذب مشتری

ناشر : غرفه سازی رایکا سازان
تاریخ : 1397/04/06

آیا می دانید اهمیت دکوراسیون نمایشگاهی در جذب مشتری بسیار زیاد است؟ هر ساله در شهرهای مختلف یک سری نمایشگاه برگزار می شود که حجم زیادی از مشتریان را به سمت خود می کشاند به این ترتیب وجود یک دکوراسیون نمایشگاهی مدرن و شیک سبب می شود که حس مثبتی در مشتریان ایجاد شود اعتبار به خرید افزایش یابد. حال سوال اینجاست که یک دکوراسیون نمایشگاهی مناسب باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟ در این مقاله سعی می کنیم این اصول را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهیم.

ویژگی های دکوراسیون نمایشگاهی مناسب

اولین و شاید مهم ترین اصل برای داشتن یک دکوراسیون نمایشگاهی امنیت است! بله درست حدس زدید هرگز نباید زیبایی را آنقدر افراطی به کار برد که امنیت غرفه شما زیر سوال برود. به همراه تعداد زیادی از مشتریان به سراغ غرفه شما می آیند و این موضوع سبب می شود که گاه کنترل دید از شما خارج شود بنابراین در طراحی دکوراسیون نمایشگاهی یکی از مهم ترین اصل ها وجود امنیت است.

از دیگر ویژگی های دکوراسیون نمایشگاهی زیبا نورپردازی های استاندارد است به طوری که مشتریان بتوانند به تمامی بخش های غرفه ها دسترسی مستقیمی داشته باشند. در نظر داشته باشید که در دکوراسیون نمایشگاهی باید چهارچوب در بخش های مخلتف به طور دقیق رعایت شود.

موضوع دیگری که باید به آن اهمیت داده شود ویترین بندی است که بخش بعد را به طور کامل به ویترین های داخلی نمایشگاه اختصاص می دهیم.

ساخت غرفه نمایشگاهی

ویترین های داخلی در دکوراسیون نمایشگاهی

در دکوراسیون نمایشگاهی باید فکر اساسی در خصوص ویترین های داخلی شود، در نظر داشته باشید که ویترین های استفاده شده برای غرفه های نمایشگاهی به نسبت مغازه ها متفاوت است به این ترتیب که هر بخش باید به صورت سیار سوار شود و قابل انتقال باشد. همینطور سایز و ابعاد انتخاب شده برای دکوراسیون نمایشگاهی شما باید طبق اصول خاصی طراحی شود و فضای زیادی اشغال نکند و مشتری بتواند با داخل غرفه ارتباط مستقیمی بگیرد.

در نظر داشته باشید که ویترین بندی هایی که در داخل دکوراسیون های داخلی نمایشگاه ها دیده می شود باید نورگیر باشند و محصولاتی که درون آن قرار دارد باید به طور دقیق مشخص باشد.

غرفه سازی نمایشگاهی

ویترین های بیرونی در دکوراسیون نمایشگاهی

اگر غرفه ای که برای خود انتخاب کرده اید دارای بخش بیرونی مناسبی است بهتر است که به فکر ویترین های بیرونی باشید. ویترین های بیرونی نیز در بخش دکوراسیون نمایشگاهی محسوب می شود. در نظر داشته باشید که این ویترین ها باید با سایر بخش های غرفه شما متناسب باشد و از زیبایی و همینطور امنیت کافی برخوردار باشد.

ساخت غرفه نمایشگاهی

نورپردازی در دکوراسیون نمایشگاهی

از اهمیت نورپردازی در داخل دکوراسیون نمایشگاهی غافل نشوید. نورپردازی های استفاده شده برای بخش داخلی دکوراسیون نمایشگاهی باید آنقدر زیبا و خلاقانه باشد که مشتری را جذب خود کند. خوشبختانه طرح بندی هایی که برای نورپردازی داخلی غرفه ها دیده می شود بسیار زیبا و متفاوت است.

نورپردازی استفاده شده باید از جذابیت های لازم برخوردار باشد، میزان نور و انتخاب رنگ آن باید با نوع کالاهای نمایشی همخوانی داشته باشد. سیستم های نورپردازی باید در وضعیت مکانی بسیار مناسبی قرار بگیرند.

در نظر داشته باشید که تعیین اندازه یک غرفه براساس ذوق و سلیقه نخواهد بود و این تصور که هرچه غرفه بزرگتر باشد پس اعتبار شرکت بیشتر است اشتباه است از طرفی بیش از حد کوچک بودن غرفه نیز سبب می شود که اهداف شرکت محقق نشود به این ترتیب برای تعیین بخش های تزیینی داخلی غرفه ها باید اندازه گیری ها به طور دقیق محاسبه شود.

طراحی غرفه نمایشگاهی

فضای داخلی دکوراسیون نمایشگاهی در یک نگاه

در ابتدای امر برای دکوراسیون نمایشگاهی باید فضای نمایش کالاها به طور دقیق مشخص شود، بخشی برای مذاکره نیز انتخاب شود، بخش اطلاع رسانی نیز باید ساده اما بسیار زیبا طراحی شود، و همینطور فضای نمایشی تصویری بسیار قابل قبولی نیز در نمایشگاه وجود داشته باشد.

از سمت دیگر در صورت تمایل می توانید فضایی زیبا و کلاسیک برای مبلمان اداری نیز در نظر گرفت. در دکوراسیون نمایشگاهی فضای خدمات و پذیرایی از دید مشتریان بسیار پر اهمیت است.

بخشی که برای انبار و لوازم اضافی در نظر گرفته می شود باید از نظر امنیت در وضعیت بسیار مطلوبی قرار داشته باشد. جدیدترین ایده در دکوراسیون داخلی نمایشگاهی استفاده از فضای آموزش است، در این فضا می توانید یک سری توضیحات لازم به مشتریان ارائه دهید که بسیار جالب به نظر می رسد.

بخش اطلاعات در فضاهای نمایشگاهی که معمولا در ابتدای غرفه ها قرار دارد برای آشنایی و همینطور اطلاع رسانی شرکت ها با بازدیدکنندگان محسوب می شود. این بخش باید بسیار زیبا و خاص طراحی شود به طوری که دسترسی مشتری به بروشورها بسیار آسان باشد و همینطور آرامش خاصی درون غرفه ها دیده شود.

به فضای نمایش در دکوراسیون نمایشگاهی اهمیت بیشتری دهید، در این بخش باید عنصر رنگ به طور دقیق رعایت شود و همینطور باید در نظر داشته باشید که وجود متریال های تزیینی در این بخش سبب تقویت عنصر ارتباط بین مشتری و غرفه دار می شود. برای دکوراسیون داخلی نمایشگاهی در بخش پشتیبانی عموما دو ناحیه مدنظر است، ناحیه قابل رویت و همینطور ناحیه غیر قابل رویت. در منطقه قابل رویت اهمیت دکوراسیون داخلی نمایشگاهی بسیار بیشتر است و شاید در بحث غیر قابل رویت آنطور که به نظر می رسد دکوراسیون داخلی نمایشگاهی اهمیت نداشته باشد.

سایر مقالات
چگونگی غرفه سازی در نمایشگاه بین‌المللی تهران
چگونگی غرفه سازی در نمایشگاه بین‌المللی تهران
هر ساله حداقل سی نمایشگاه در محل نمایشگاه بین المللی تهران برقرار می‌شود که هزاران شرکت‌کننده دارند. شرکت‌های غرفه سازی با داشتن آرشیوهایی که تعدادی طرح پایه‌ای به شکل تری دی مکس در آنها است، کار خود را پیش می‌برند و با یک تغییر عکس و نام کار را به مشتری تحویل می‌دهند.
ادامه مطلب
آیتم های مهم بازاریابی غرفه نمایشگاهی
آیتم های مهم بازاریابی غرفه نمایشگاهی
طراحی غرفه نمایشگاه یک عامل بسیار مهم برای جلب توجه مشتری و افزایش بازده کار است. طراحی غرفه نمایشگاه باید بیانگر اهداف و نیاز های شرکت باشد.     
ادامه مطلب
نمایشگاه شیرینی و شکلات
نمایشگاه شیرینی و شکلات
صنایع غذایی بی‌شک مهم‌ترین صنعت دنیا است، چرا که به صورت مستقیم با جان و سلامتی مردم ارتباط دارد. این صنایع علاوه بر اینکه تأمین کننده سلامتی نیروی کار در جامعه است، تا حدود زیادی نیز می‌تواند برای کشورها ارزآوری داشته باشد.
ادامه مطلب
طراحی و اجرای غرفه نمایشگاهی چگونه انجام می گیرد؟
طراحی و اجرای غرفه نمایشگاهی چگونه انجام می گیرد؟
نمایشگاه ها و نمایشگاه های تجاری، بستر مناسبی برای نمایش محصولات و خدمات کسب و کارشما می باشد. شرکت در یک رویداد نمایشگاهی به عنوان یک فرصت ایده آل برای تعامل شرکت ها و هم چنین تعامل مستقیم با مشتریان شرکت باید در نظر گرفته شود و هم چنین به عنوان یک پشتیبان کامل در ساخت یک نام تجاری به حساب آیند.
ادامه مطلب