اهمیت انتخاب رنگ مناسب در طراحی دکوراسیون نمایشگاهی

ناشر : غرفه سازی رایکاسازان
تاریخ : 1397/10/15

یکی از مهمترین فاکتورها در طراحی دکوراسیون نمایشگاهی، انتخاب رنگ مناسب است. استفاده از رنگ مناسب می تواند هم اندازه طراحی خلاقانه غرفه تاثیر گذار باشد. در واقع این دو مکمل یکدیگر هستند و استفاده از یک طراحی جذاب و خلاقانه بدون رنگ بندی مناسب می تواند دکوراسیون غرفه شما را زشت و زننده کند. در این مقاله به اهمیت انتخاب رنگ مناسب در طراحی دکوراسیون نمایشگاهی می پردازیم و به شما می گوییم چگونه رنگ های مناسبی برای طراحی خود انتخاب کنید.

طراحی دکوراسیون نمایشگاهی

همه افراد دوست دارند زمانی که در یک نمایشگاه شرکت می کنند، نتایج درخشانی بگیرند تا زحمات و نتایجشان بی اثر نباشد. یکی از فاکتور های مهم برای موفقیت در نمایشگاه ها، طراحی دکوراسیون نمایشگاهی است. طراحی دکوراسیون نمایشگاهی شما باید به گونه ای باشد که شما را بین صد ها غرفه موجود در نمایشگاه متمایز کند و مشتریان را به سمت غرفه شما بکشاند.

فاکتور زیبایی و طراحی مناسب یکی از مهمترین فاکتورهایی که افراد با توجه به زمان محدود نمایشگاه به آن توجه می کنند. شما می توانید با طراحی مناسب دکوراسیون نمایشگاهی خود و انتخاب رنگ بندی مناسب برای آن، باعث جلب توجه فروشندگان شوید و از این طریق به شناخته شدن خود کمک کنید.

غرفه نمایشگاهی

اهمیت انتخاب رنگ مناسب در طراحی دکوراسیون نمایشگاهی

هنگامی بحث از طراحی دکوراسیون نمایشگاهی می شود، یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه شود رنگ بندی است. شما باید به همان اندازه که به سبک طراحی و جذاب بودن طراحی توجه می کنید، به رنگ هم توجه داشته باشید. انتخاب رنگ مناسب فاکتور بسیار مهمی است و تاثیر زیادی در جذب مخاطبان به سمت شما دارد. در واقع حتی اگر طراحی غرفه شما بسیار جذاب و قدرتمند باشد، در صورتی که رنگ بندی مناسبی نداشته باشد نمی تواند مخاطبان را به سمت خود جذب کند.

طبق تحقیقات انجام شده در این زمینه حدود 60 تا 90 درصد ارزیابی اولیه بازدیدکنندگان از یک محصول بر اساس رنگ آن است و حدود 84 درصد از مشتریان محصول خود را با توجه به رنگ آن انتخاب می کنند. همین موارد اهمیت انتخاب رنگ مناسب در طراحی دکوراسیون نمایشگاهی را بیش از پیش به ما نشان می دهد.

توجه به تاثیرات روانشناختی رنگ ها

هر کدام از رنگ ها تاثیر روانشناختی خاصی بر روی بازدید کنندگان از نمایشگاه می گذارند و شناخت این تاثیرات به شما کمک می کند تا رنگ مناسب تری را برای ساخت غرفه نمایشگاهی استفاده برگزینید. برای مثال برای زمینه های اداری رنگ آبی نسبت به بقیه رنگ ها مناسب تر است زیرا با آب و آسودگی همراه است و می تواند بازدارنده میل و رغبت باشد. همچنین برای زمینه های مرتبط با بازاریابی استفاده از رنگ نارنجی توصیه می شود زیرا یک رنگ اشتیاق آور است و می تواند به عنوان اعلام به اقدام استفاده شود. شما با شناخت این تاثیرات و روان شناختی و استفاده از رنگ های مناسب می توانید مشتریان بیشتری به سمت غرفه خود در نمایشگاه جذب کنید.

غرفه نمایشگاهی

حتما از رنگ شرکت خود استفاده کنید

یکی از نکات مهم در انتخاب رنگ مناسب برای طراحی دکوراسیون نمایشگاهی، استفاده از رنگ شرکت در رنگ های دکوراسیون است. این کار باعث ماندگاری شرکت شما در ذهن مشتریان می شود و به شناخته شدن شما کمک می کند.

به رنگ همه اجزای غرفه توجه کنید

اکثر افراد توجه خود را بر روی اجزای اصلی غرفه می گذارند و از رنگ اجزای کوچک و جزئی در غرفه چشم پوشی می کنند. با این حال توجه به رنگ همه اجزای غرفه یک امر مهم است. استفاده مناسب از رنگ ها در پیش زمینه غرفه و اجزای غرفه می تواند تاثیر زیادی در محیط غرفه داشته باشد و به شما در برقراری ارتباط مناسب با مشتریان کمک کند.

نور و رنگ ها را به عنوان مکمل یکدیگر انتخاب کنید

نکته دیگری که در رابطه با تاثیر رنگ بر طراحی دکوراسیون نمایشگاهی وجود دارد، مکمل بودن رنگ ها و نور محیط با یکدیگر است. شما باید رنگ بندی خود را طوری انتخاب کنید که مکمل نورپردازی غرفه شما باشد و زیباتر شدن محیط غرفه کمک کند. 

غرفه نمایشگاهی

سایر مقالات
تاثیر غرفه سازی نمایشگاهی مناسب در افزایش فروش
تاثیر غرفه سازی نمایشگاهی مناسب در افزایش فروش
غرفه نمایشگاهی به یکی از ضروریات در معرفی کسب و کار در دنیای امروز تبدیل شده است. غرفه نمایشگاهی می تواند باعث افزایش درآمد شرکت شود و فروش را افزایش دهد.
ادامه مطلب
طراحی دکوراسیون فروشگاهی با رایکاسازان
طراحی دکوراسیون فروشگاهی با رایکاسازان
طراحی دکوراسیون فروشگاهی نه تنها محیط زیباتری رابرای مشتریان فراهم می کندبلکه بااستفاده ازطراحی دکوراسیون فروشگاهی فروش بیشتری به ارمغان می آورد
ادامه مطلب
10 ایده خلاقانه برای طراحی غرفه های نمایشگاهی
10 ایده خلاقانه برای طراحی غرفه های نمایشگاهی
ایده های خلاقانه برای طراحی غرفه های نمایشگاهی بسیار حائز اهمیت است، همواره شرکت در نمایشگاه های مختلف می تواند یک فرصت عالی برای شرکت شما برای نمایش محصولات و معرفی خدمات شما وارتباط با دیگران در صنعت باشد. 
ادامه مطلب
ابعاد مناسب غرفه سازی در نمایشگاه بین‌المللی تهران
ابعاد مناسب غرفه سازی در نمایشگاه بین‌المللی تهران

وقتی در یک نمایشگاه شرکت می‌کنید، ظاهر غرفه اهمیت خاصی دارد. اینکه اندازه غرفه چقدر باشد، به نوع فعالیت و اهداف شما به شرکت در نمایشگاه بستگی دارد. این طور نیست که بزرگ بودن غرفه برای شما اعتبار به همراه بیاورد. حتی یک غرفه کوچک شاید بتواند اهدافی که برای شرکت در نمایشگاه در نظر دارید، محقق کند.

برای مشخص کردن اندازه یک غرفه باید در نظر داشته باشید که چه تعداد کالا قرار است در آن به نمایش بگذارید. اندازه، حجم و نحوه ارائه محصولات در انتخاب اندازه غرفه بسیار تأثیرگذار هستند.

در این مقاله شما می توانید اطلاعات لازم درباره ابعاد مناسب غرفه سازی در نمایشگاه بین المللی تهران را کسب نمایید.

ادامه مطلب